SharePoint Online & OneDrive ile Bulut Depolamanın Gücü


 SharePoint Online ağırlıklı olarak bir çevrimiçi belge yönetim sistemi ve iletişim sitesiyken, OneDrive çoğunlukla dosyaların çevrimiçi bir yedeğini oluşturmak için kullanılan bulut depolama çözümüdür.

İki yazılımın da ortak özellikleri olmalarına rağmen, kullanım alanı ve amacı farklıdır. SharePoint Online özellikleri öncelikle iş amaçlı kullanımı ve ekipleri hedefler. OneDrive ise fotoğraflarını, aile videolarını ve kişisel belgelerini yedeklemek isteyen bireyler için de kişisel depolama alanı olarak genel kullanıma yönelik bulut tabanlı bir hizmettir. 
 
 *OneDrive (Bulut Depolama), yalnızca dosya depolama değildir. Kullanıcılar, Microsoft Office araçlarının çevrimiçi sürümleri ile doğrudan web üzerinde belge, tablo, sunumlar oluşturabilir. OneDrive dosyaları anında eşitlediği için, mobil cihaz da dahil birçok platform üzerinden dosyalara erişebilir; paylaşılmak istenen belgeler bağlantı gönderilerek erişime açılabilir.
 
 *SharePoint Online (Belge Yönetim), dosya depolamanın ötesinde, işle ilgili belgeleri geliştirmek, şirket belgelerinin işletmenin genelinde yayılmasını ve ulaşılmasını hedefler. SharePoint Online sitesi, ekip iş birliği içindir; ekibe/ tüm işletmeye güncelleme gönderimi sağlayan çevrimiçi klasör sistemi, verimliliği arttırır ve felaket senaryosuna dayanıklıdır.
 
 *Tüm dosyalarını bilgisayardan alıp, çevrimiçi dosya deposuna yüklemek isteyenlerin tercihi OneDrive, belge oluşturan ve bunları müşterileri ile paylaşırken aynı zamanda buluta yedeklemesi gereken serbest çalışanlar için de iyidir. Belgeleri yönetmek ve intranet sayfaları oluşturmak için kurumsal düzeyde bir ürüne ihtiyaç duyanların tercihi SharePoint Online, daha geniş bir iş birliğine dayalı çalışma alanı oluşturmak için kullanışlıdır.
 
 *SharePoint Online kitaplığı, klasörler için farklı kategoriler oluşturmaya olanak tanır ve çevrimiçi dosyalama sisteminin daha iyi yönetilmesini sağlar (finans, satış, pazarlama, eğitim, ik vs.). Diğer kullanıcıların erişimini yöneterek, sadece yetki verilen alanlarda görüntüleme ve çalışma yapmaları mümkündür. 
 
 *SharePoint Online bir iş birliği aracı olduğu için, iki veya daha fazla kullanıcının birlikte yazmasını, aynı belge üzerinde aynı anda çalışmasını sağlar.
 
 *SharePoint Online’in çevrimiçi sürümünü kullanmak istemeyen şirketler için, yerel olarak yüklenmiş bir şirket içi yazılım olarak da mevcuttur.BT ekibinin yazılım üzerinde tam denetime sahip olduğu, güvenlik ihlallerinden, güncelleme ve yamalar üzerinde çalışmak ve yedekleme almaktan sorumlu olduğu anlamına gelmektedir. 
  
image

SharePoint Online & OneDrive ile Bulut Depolamanın Gücü 2
Dijital Dönüşüm Fırsatları 4
Previous Post

Dijital Dönüşüm Fırsatları

Next Post

Siber Güvenliğin Dijital Sürdürülebilirlikteki Rolü: Dijital Dünyanın Geleceğini Güvence Altına Almak

Siber Güvenliğin Dijital Sürdürülebilirlikteki Rolü: Dijital Dünyanın Geleceğini Güvence Altına Almak 6
Fark yaratan çözümler hizmetler teknolojiler ile

İşletmenizi Geleceğe Taşıyın

9001
14001_1
20000
27001