Azure Active Directory Nedir ?

Teknolojinin günden güne gelişmesi ile birlikte yerleşik uygulamaların dışa açılması güvenlik açıklarını da beraberinde getirmeye başladı. Bu noktada devreye giren Azure Active Directory, Microsoft tarafından sağlanan kurumsal bir kimlik hizmetidir. Kullanıcıları siber saldırıdan korumaya yönelik çok faktörlü doğrulama, uygulama erişim yönetimi, raporlama ve denetleme, self servis parola sıfırlama yapar ve özel yasaklanmış parola listesi ve akıllı kilitlemeyi yönetmenizi sağlar.

Azure Active Directory Nedir ? 1

Azure Active Directory, Microsoft Azure bulutunda hizmet veren IAAS, SAAS ve PAAS tüm servislerin kullanıcı kimlik yönetimi ve yetkilendirilmesi için kullanılmaktadır.

Azure Active Directory işletmelerin üretkenlik ve güvenliklerini artırmasına yardımcı olurken çalışanlarına ve iş ortaklarına Office 365, Salesforce ve Dropbox gibi binlerce bulut uygulaması erişimi de sağlar.

Azure Active Directory ile sağlayabileceğiniz avantajlar nelerdir?

  • Birden çok uygulama için tek oturum açarak yeni kullanıcılar veya işten ayrılan kullanıcılar için süreçleri hızlandırarak kullanıcıların daha hızlı çalışmalarını sağlayabilirsiniz.
  • Mevcut bir Windows Server Active Directory ile entegrasyon sağlayarak kullanıcılarınızın ofiste veya uzaktan çalıştıkları zamanda onlara sorunsuz bir çalışma ortamı sunabilirsiniz.
  • Çok faktörlü kimlik doğrulama ve koşullu erişim ile gelişmiş bir uygulama güvenliği oluşturabilirsiniz.
  • Çoklu platform işlevselliği ile üretkenliğe ve gerçek zamanlı iletişime yardımcı olmak için birden çok platform ve cihazla çalışma olanağına sahip olabilirsiniz.
  • Kapsamlı raporlama ile işletmelerin uygulama kullanımlarını takip etmesine ve gelişmiş tehditlerden koruyarak güvenliği artırmasına yardımcı olur.

Mevcut bir Office 365, Azure veya Dynamics CRM müşterisiyseniz Azure Active Directory’i kulanmaktasınızdır. Bu hizmeti Azure’un birlikte kullanıldığı diğer bulut hizmetlerinden birine erişimi yönetmek için kullanabilirsiniz.

Dijital İnovasyon Lideri Aeris, ISO 20000 Sertifikasyonunu Kazanarak Müşterilere Olağanüstü Hizmet Garantisi Sunmaya Devam Ediyor 3
Previous Post

Dijital İnovasyon Lideri Aeris, ISO 20000 Sertifikasyonunu Kazanarak Müşterilere Olağanüstü Hizmet Garantisi Sunmaya Devam Ediyor

Next Post

Windows Virtual Desktop Nedir?

Windows Virtual Desktop Nedir? 5
Fark yaratan çözümler hizmetler teknolojiler ile

İşletmenizi Geleceğe Taşıyın

9001
14001_1
20000
27001