McAfee Veri Kaybı Önleme

Sonraki veri kaybı istatistiği siz olmayın.

Bilmeden veri mi kaybediyorsunuz ?

McAfee Veri Kaybı Önleme 1

Müşteri bilgileriniz, fikri mülkiyetiniz, finansal verileriniz ve personel dosyalarınız şu anda kurumsal yapınızdan sızıyor olabilir. Üstelik failler sadece bilgisayar korsanları değil, aynı zamanda iç kaynaklı da olabilir. Elektronik Posta, web postası, USB sürücüler ve buluta yükleme gibi yaygın kanallar aracılığıyla kazara ve kötü niyetli veri kaybı meydana gelebilir ve bu da size milyonlarca liraya mal olabilir. Kurumlar bilgi sızıntıları nedeniyle büyük veri kayıplarının kurbanı oluyor. Peki veri kaybını kolayca ve etkili bir şekilde durdurabilseydiniz ne olurdu ?

McAfee® Data Loss Prevention (McAfee DLP) ile ISO 27001, KVKK gibi regülasyon ve sektör uyumluluklarını karşılayabilir aynı zamanda fikri mülkiyetlerinizi kapsamlı şekilde koruyabilirsiniz

McAfee Veri Kaybı Önleme 3

+Merkezi Yönetim

Kolaylaştırılmış politika ve olay yönetimi için Bulutta yerel yönetim konsolu (MVISION ePO) tarafından yönetilir.

 • McAfee® MVISION Cloud (CASB) ve McAfee® Network DLP ile aynı ilke ve sınıflandırma motorlarını ve olay iş akışlarını paylaşır.
 • Çoklu ve yeniden kullanılabilir kural kümesi size bölge, ofis, departman ve regülasyon bazında dünyanın farklı bölgelerinde ilke tanımlama olanağı sunar.
 • Olay yönetimindeki gelişmiş ayrıntı düzeyi, herhangi bir olay özelliğine (örneğin, cihaz seri numarası, kanıt dosyası adı ve gruplar) göre sorgulama / filtreleme / görüntüleme yapabilir.
 • Politika yönetimi ve olay incelemesi için iyileştirilmiş rol tabanlı erişim denetimi.
 • Erişimi kolay yardım masası ara yüzü.

+Uyumluluk Uygulaması ve Kullanıcı Eğitimi

 • Kurumsal çevrenin ortadan kalkması, uzaktan ve her yerden çalışma gibi modellerin yaygınlaşmasıyla kurumların uyum kurallarını zorlaması daha da zorlaşmakta. McAfee DLP Endpoint, yalnızca günlük kullanıcı davranışlarını izlemenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcı eğitimi sağlayarak uyumluluğu da sağlayabilir.
 • McAfee DLP Endpoint, tek bir tıklamayla denetçilere, üst yönetime ve diğer kişilere kanıtlamak için ayrıntılı raporlar sunar.
 • Kullanıcılarınız ayrıca kurumsal politikanıza dayalı olarak açılır pencereler ile gerçek zamanlı geri bildirim alır ve bu onları sürece dahil etmeye olanak sağlarken daha güçlü bir kurumsal güvenlik kültürü oluşturmanıza yardımcı olur.

+Gelişmiş Koruma Yetenekleri

 • McAfee DLP Endpoint, çıkarılabilir depolama aygıtları, bulut, e-posta, anlık mesajlaşma, web, yazdırma, pano, ekran yakalama, dosya paylaşım uygulamaları ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm olası sızıntı kanalları için kapsamlı koruma sağlar.
 • Taşınan veriler için için Microsoft Azure Information Protection (AIP) etiketlerini ayarlama ve AIP etiketli dosyaları tanıma yeteneği
 • Olağandışı ve oldukça riskli kullanıcı ve varlık davranışlarını tespit etmek için güvenlik analitiği yürütür.
 • Sınıflandırma sözlükler, düzenli ifadeler ve doğrulama algoritmaları, kayıtlı belgeler ve üçüncü taraf kullanıcı sınıflandırma çözümleri için destek içeriği ile esnek yapıdadır.

+Cihazdan Buluta

 • McAfee DLP Endpoint, VISION Cloud DLP ürünü ile entegredir. Şirket içi DLP ilkeleri, tek bir tıklamayla ve bir dakikadan kısa bir sürede Bulut’a kolayca genişletilebilir.
 • Şirket içi DLP sınıflandırma etiketleri, tutarlı veri kaybı algılaması sağlamak için bulut DLP ilkeleriyle paylaşılır.
Aeris'ten Müjde: Dubai'de DSI - Digital Solution & Innovations Şirketimizi Açtık! 5
Previous Post

Aeris’ten Müjde: Dubai’de DSI – Digital Solution & Innovations Şirketimizi Açtık!

Next Post

Çevre Dostu Dijital İnovasyonun Lideri: Aeris, ISO 14001 ile Yeşil Geleceğe İmza Atıyor

Çevre Dostu Dijital İnovasyonun Lideri: Aeris, ISO 14001 ile Yeşil Geleceğe İmza Atıyor 7
Fark yaratan çözümler hizmetler teknolojiler ile

İşletmenizi Geleceğe Taşıyın

9001
14001_1
20000
27001