Hewlett Packard Enterprise hibrit bir dünya için tasarlanmış yeni nesil Gen11 sunucularını tanıttı

Hewlett Packard Enterprise 01.11.2022 tarihinde (New York Stock Exchange (NYSE: HPE) üzerinden yaptığı duyuru ile, Hibrit bulut ortamlarını ve ve dijital dönüşümü desteklemek için tasarlanmış bir bulut işletim deneyimi sunan yeni nesil sunucu ailesini portföyünü duyurdu. Yeni HPE ProLiant Gen11 sunucular, kuruluşlara yapay zeka, analitik, bulutta yerel uygulamalar, yoğun grafik uygulamaları, makine öğrenimi, Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI) dahil olmak üzere çeşitli modern iş yükleri için ideal olan sezgisel, güvenilir ve optimize edilmiş bilgi işlem kaynakları sağlar.

HPE Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Bilgi İşlem Genel Müdür’ü Neil MacDonald, “Herhangi bir hibrit stratejinin temeli bilgi işlemdir” dedi. “HPE Compute, işletmeleri verilerin oluşturulduğu, yeni bulut deneyimlerinin sunulduğu ve güvenliğin ayrılmaz olduğu uç noktalara yaklaştırıyor. Yeni HPE ProLiant Gen11 sunucular, hibrit dünyaya sezgisel bir bulut işletim deneyimi, dizaynla gelen güvenlik ve iş yükleri için optimize edilmiş performans sunmak üzere tasarlandı.”

+Sezgisel bulut işletim deneyimi

  • Yeni nesil HPE ProLiant sunucuları, “HPE GreenLake for Compute Ops Management” ile, bulutta yerel bir yönetim konsolu sağlar. Bu sayede bilgi işlem ortamı nerede olursa olsun sunuculara erişim, izleme ve yönetim sürecini güvenli bir şekilde otomatikleştirerek operasyonel verimliliği artırır.
  • Bu konsol, kullanıcıların bilgi işlemlerini merkezi bir görünürlük ile kontrol etmelerini sağlamak için basit, birleşik ve otomatikleştirilmiş özellikler sunar. Bu özellikler sayesinde binlerce dağıtılmış cihazı kolayca entegre edebilir, daha hızlı sunucu donanım yazılımı (firmware) güncellemelerinden yararlanıp, odağınızı karmaşık BT altyapısını yönetmeye değil, iş operasyonlarınıza ayırabilirsiniz.

+Dizaynla gelen güvenlik

  • HPE, uçtan buluta güvenli altyapıyı sunmaya ve öncülük etmeye devam ediyor. Silikon seviyesinde sektöre özel bir güvenlik özelliği olan HPE Silicon Root of Trust sunucuya eşsiz bir dijital parmak izi ekleyerek, milyonlarca satır ürün yazılımı kodunu kötü amaçlı yazılımlardan ve fidye yazılımlardan koruyor. Günümüzde, HPE Silicon Root of Trust, dünya çapında milyonlarca HPE sunucusunun güvenliğini sağlıyor.

Yeni nesil HPE ProLiant sunucular, verileri ve sistemleri korumak için aşağıdaki yeni özelliklerle inovatif güvenlik üzerine inşa edilmiştir;

  • HPE Integrated Lights-Out’un (iLO) yeni iLO6 sürümüyle aygıt bileşenleri için doğrulama ve kimlik doğrulama sağlayabilirsiniz. ILO, kullanıcıların HPE sunucularını sorunsuz ve güvenli bir şekilde yapılandırmasını, izlemesini ve güncellemesini sağlayan bir uzak sunucu yönetimi yazılımıdır. iLO6 en son sürüm, açık standartlara dayalı bir yaklaşımla cihazların kimliğini doğrulamak ve güvenli bir şekilde izlemek için sunucularda önemli bir güvenlik özelliği olan “Güvenlik Protokolü ve Veri Model”‘ni (SPDM) kullanan yeni kimlik doğrulama özelliğine sahiptir.
  • Varsayılan olarak platform sertifikalarının ve Güvenli Cihaz Kimliğinin (iDevID) dahil edilmesiyle benzersiz sunucu kimliği erişimindeki değişiklikleri önleyebilirsiniz.
  • Güvenilir Platform Modülü (TPM) aracılığıyla güvenli bir önyükleme ve sistem durumunu izleyerek ek bir kimlik doğrulama katmanı elde edersiniz.

+Her türlü iş yükü için optimize edilmiş performans

  • Kuruluşlar, yapay zeka, makine öğrenimi ve grafik işleme projeleri gibi daha zorlu iş yüklerini çalıştırırken optimum bilgi işlem ve hızlandırılmış işlem performansı gerekir. Yeni nesil HPE ProLiant sunucular, bir kuruluşun en yoğun veri içeren iş yüklerinde bile yüksek performans sağlamak üzere optimize edilmiştir ve 4. Nesil AMD EPYC™ işlemciler, 4. Nesil Intel® Xeon® Ölçeklenebilir işlemciler ve Ampere®Altra dahil olmak üzere çok çeşitli mimarileri destekler.
  • Önceki nesle kıyasla, yeni HPE ProLiant Gen11 sunucular, iki kat daha fazla I/O bant genişliğini, gelişmiş iş yükü konsolidasyonu için CPU başına %50 daha fazla çekirdek, GPU’da ise, yapay zeka ve grafik açısından yoğun iş yükleri için sunucu başına %33 daha yüksek performans sağlar.

+HPE GreenLake ile kullandıkça öde tüketim modeli

  • Eski nesilden yeni nesile geçmek istemeniz durumunda, kullandıkça öde modelini benimseyen HPE GreenLake modelini tercih edebilirsiniz. Bu model ile kendi ortamınızda HPE tarafından yönetilen yatırım maliyetlerine katlanmadığınız efektif bir BT altyapısı edinebilirsiniz.
  • Ayrıca, HPE Finansal Hizmetler (HPEFS) aracılığıyla kullanıcılar, yeni veya yükseltilmiş teknoloji satın almak için mevcut teknoloji varlıklarını sermayeye dönüştürebilir.

Ne zaman alınabilecek?

4. Nesil AMD EPYC™ işlemcilere sahip HPE ProLiant Gen11 sunucular, 10 Kasım’ dan itibaren dünya çapında sipariş edilebilecek ve HPE GreenLake bulut platformu üzerinden sunulacak.

Ampere işlemcileri kullanan HPE ProLiant RL300 Gen11 sunucusu bugün itibariyle dünya çapında sipariş edilebilir.

Çevre Dostu Dijital İnovasyonun Lideri: Aeris, ISO 14001 ile Yeşil Geleceğe İmza Atıyor 1
Previous Post

Çevre Dostu Dijital İnovasyonun Lideri: Aeris, ISO 14001 ile Yeşil Geleceğe İmza Atıyor

Next Post

Exchange Online ile Bulut E-posta Hizmeti Kullanın

Exchange Online ile Bulut E-posta Hizmeti Kullanın 3
Fark yaratan çözümler hizmetler teknolojiler ile

İşletmenizi Geleceğe Taşıyın

9001
14001_1
20000
27001